Tour de Galleries / Městská hra pro všechny od 10 - 99 let

00.00  Od Vily Tugendhat po Moravskou galerii

Tour de Galleries je městskou hrou, která propojuje 9 lokací z 5 institucí - galerií a muzeí v Brně, určenou pro děti od 10 let, mládež i hravé dospělé. Pojďte si zahrát "bojovku" v kulisách města, která Vás provede galerijními a muzejními institucemi Brna a ukáže Vám některé poklady z výstav, expozic i okolí kulturních institucí.

Devět destinací můžete navštívit během více dnů, aktivita je vhodná pro celé rodiny, jednotlivce i dětské kolektivy. Všechny lokality budou přístupné účastníkům "bojovky" od úterý 18. 4. 2023 do pátku 30. 6. 2023 v rámci otevírací doby jednotlivých institucí.

Herní karty / pracovní listy v českém a ukrajinském jazyce a jednotlivé úkoly naleznete na těchto místech:

  • Moravská galerie v Brně - stálá expozice Art is here v Pražákově paláci, stálá expozice Uměleckoprůmyslového muzea, budova Domu Umění města Brna, objekt na nádvoří Domu pánů z Kunštátu, Muzeum města Brna - Hrad Špilberk výstava v exteriéru Jana Hendrycha a jeho žáků, Vila Tugendhat - zahrada, Moravské Zemské Muzeum - Dietrichsteinský palác na Zelném trhu a Palác Šlechtičen - stálé expozice, Muzeum Romské Kultury - stálá expozice. Všechna zastavení jsou přístupná zdarma pro účastníky hry.

Tour de Galleries je určena pro jednotlivce, páry, rodiny, menší i větší skupiny, které si mohou všechny zastavení projít ve více dnech v průběhu celé doby trvání do 30. 6. 2023.
Pro vytrvalé účastníky bojovky, kteří absolvují a zvládnou všech devět úkolů, budou připraveny dva termíny losování o hodnotné ceny: 26.4. a 30.6.2023.

Městskou hru Tour de Galleries vytvořily studentky Katedry výtvarné výchovy Masarykovy univerzity oboru Galerijní pedagogika a zprostředkování umění a Učitelství výtvarné výchovy a vizuální tvorby pod vedením Andrey Kaňkovské, projekt koordinuje Lýdie Andrijchuk.