Rozžij knihu / program pro děti

25. 4.  10.00  Mikro-teatro

Hodinové setkání nad knihou pro nejmenší, během kterého si představíme knihu Daisy Mrázkové Neposlušná Barborka z nakladatelství Baobab. Po ukázce bude následovat tvořivá, výtvarně pohybová dílna, ve které si ukážeme, jak lze s knihou dál pracovat. Program pomáhá rodičům v orientaci na současném knižním trhu pro děti. Knihy jsou vybírány ve spolupráci s knihkupectvím Dlouhá punčocha.
Potkáme se v útulném prostředí nového zázemí divadla Mikro-teatro na Josefské 1, které disponuje bezbariérovým přístupem a nachází se hned za dětskou kavárnou Mezi stromy.
Program je koncipován pro děti ve věku 1-4 roky a jejich rodiče. Programem vás provede herečka Tereza Sikorová.

Na první pohled by se mohlo zdát, že příběh neposlušné Barborky vypráví malým dětem o barvách, o jejich vzájemném prolínání a prostupování: o základních barvách, barevné škále i o tom, jak lze jednoduchými výtvarnými prostředky vyprávět příběh. Kdo však malířku, ilustrátorku a spisovatelku Daisy Mrázkovou zná a ví, jak jednoduše a průzračně dokáže vysvětlovat složité záležitosti života, určitě si všimne, že tato knížka je spíš o touze a odvaze hledat a objevovat, tak vlastní malým dětem (na kterou dospělí až příliš rádi zapomínají), nebo o tom, jak je dobré nebát se odemykat a otevírat to, co se zdá zamčené: ať už jsou to jen obyčejné dveře, nebo lidská srdce.

Vstupenky: https://goout.net/cs/listky/rozzij-knihu/ofmw/

Foto: Áďa Jordová